Насловна страна Спорт Фудбал Sloboda slavila u Užicu

Sloboda slavila u Užicu

1266

Od prvog minuta rastrčali su se fudbaleri oba tima, ali bez rezultata u prvih 45 minuta. Osim pred odlazak na pauzu, kada su se u poteri za loptom sudarili golman Trnić i Bendžamin, uzbuđenja pred golovima nije bilo što je potvrdilo ono što tabela pokazuje – neefikasnost oba tima.

Nastavak je bio znatno bolji. U 52. minutu, Stojanović je ušao u šesnaesterac gostiju, pošto je stigao do gol-aut linije uputio je loptu ka sredini, tu se našao Nešović, samo očešao loptu, dovoljno da pored stative odskakuće u gol – 1:0.

Gosti su do izjednačenja došli direktno iz kornera. Luka Čermelj je iznenadio Đurića,   lobovao ga je i lopta je završila u maloj mreži – 1:1.

Potrudili su se fudbaleri Slobode da golman koji je ove jeseni zaslužan za skoro sve dobre rezulate ne bude krivac za gubitak dva boda. Usledila je serija uzbuđenja pred oba gola sa kulminacijom u nadoknadi vremena.

Najpre se Đurić u 78. minutu iskupio za prethodni kiks, njegov prezimenjak iz Teleoptika bio je u naletu, našli su se oči u oči, golman Slobode uspeo je da zaustavi šut. U nastavku akcije Jović je pokušao da stigne do lopte, oborio s leđa jednog fudbalera Slobode i zaradio (možda prestrogo) drugi žuti karton.

Četiri minuta kasnije, da bi zaustavio kontru Bendžamina, golman Trnić istrčava iz šesnaesterca i rukom zaustavlja loptu. Pošto je bio poslednji igrač, sudija Ilić po drugi put vadi crveni karton.

Na gol staje štoper Vranjanin, dva puta spašava mrežu boksujući loptu u polje, dva puta Stojanović, verovatno zbog umora, slabo reaguje pred golom, da bi u drugom minutu nadoknade Nikola Nešović, šutem sa ivice kaznenog prostora, poslao loptu u gornji ugao, nedostižno za Vranjanina – 2:1.